... Мудрий все робить з обачністю (Латинське прислів'я) ...

Головне меню

Науково-практична Інтернет-конференція 05.10.2017 - СЕКЦІЯ №2
«Електронні послуги в містобудівній сфері – 80% всього будівництва в Україні можна починати вводити в експлуатацію онлайн. І цими можливостями вже скористалося при будівництві понад 2 600 об’єктів. Електронні послуги стосуються найбільш популярних об'єктів (категорії CC1): приватна забудова, малоквартирні будинки, адміністративно-побутові будівлі малого та середнього бізнесу. До кінця року плануємо запровадити е-послуги для решти об'єктів нерухомості. Електронна послуга робить корупцію неможливою. Користуйтеся електронним послугами – переможемо корупцію разом!», – проінформував Прем'єр-міністр Володимир Гройсман.
Проаналізуємо три види адміністративних послуг у сфері будівництва: отримання проектів будівництва; включення до реєстру атестованих осіб; отримання свідоцтв підтвердження придатності нових будівельних виробів для застосування у будівництві
Склад та зміст проектної документації на нове будівництво, реконструкцію, капітальний ремонт та технічне переоснащення будинків, будівель, споруд будь-якого призначення, їх комплексів або їх частин, лінійних об’єктів інженерно-транспортної інфраструктури, визначається відповідно до Порядку розроблення проектної документації на будівництво об'єктів [1] та Державних будівельних норм України. Склад та зміст проектної документації на будівництво. ДБН А 2.2-3-20 [2].
Відповідно до ст. 31 Закону України «Про місцеве самоврядування» [3] Положення про Державну архітектурно-будівельну інспекцію [4] – ДАБІ здійснює державний контроль за дотриманням вимог законодавства проектної документації, а до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать підготовка і подання на затвердження ради відповідних місцевих містобудівних програм, генеральних планів забудови населених пунктів, іншої містобудівної документації. Місцева державна адміністрація організовує розробку та проведення експертизи містобудівної документації населених пунктів відповідно до державних норм і стандартів (ст. 20 Закону України «Про місцеві державні адміністрації». Прикладом реалізації такого виду послуг можемо навести розпорядження № 655 від 2 червня 2017 року Київської міської державної адміністрації «Про затвердження проектної документації за проектом «Реконструкція енергогосподарства НС «Крутогірна» з заміною електрообладнання по вул. Крутогірній, 12 в м. Києві» [5].
Після складання іспиту відповідальних виконавців окремих видів робіт (послуг), пов’язаних із створенням об’єктів архітектури, які проходять професійну атестацію (архітектор, інженер-проектувальник, інженер технічного нагляду та експерт, які здобули вищу освіту за освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліста або магістра за напрямом професійної атестації, мають стаж роботи за фахом не менш як три роки, або не здобули такої освіти, але мають стаж роботи у сфері містобудування не менш як десять років) Атестаційною архітектурно-будівельною комісією проводиться професійна атестація. 
Для проведення професійної атестації виконавець подає Комісії заяву про проведення професійної атестації та визначений перелік документів. Комісія протягом місяця розглядає подані документи, проводить іспит у порядку, встановленому Комісією за погодженням з Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, та приймає рішення про видачу кваліфікаційного сертифіката або про відмову в його видачі. Повідомлення про включення до реєстру атестованих осіб розміщується на офіційному сайті Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України [6].
Отримання свідоцтв підтвердження придатності нових будівельних виробів для застосування у будівництві здійснюється відповідно до наказу Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України «Про затвердження Порядку проведення роботи з підтвердження придатності нових будівельних виробів для застосування в будівництві та Переліку нових будівельних виробів, що підлягають перевірці та підтвердженню придатності для застосування в будівництві» [7].
Порядок проведення роботи з підтвердження придатності нових будівельних виробів для застосування в будівництві установлює процедуру проведення роботи з розгляду заявок, погодження, проведення науково-технічної експертизи та випробувань будівельних виробів (у разі необхідності), розгляду матеріалів на секціях науково-технічної ради Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства, прийняття рішення президією науково-технічної ради, підписання, реєстрації та видачі технічного свідоцтва придатності будівельних виробів для застосування. 
Проведенню перевірки на відповідність вимогам безпеки для життя і здоров'я людини, майна та навколишнього природного середовища і підтвердженню придатності для застосування в будівництві підлягають нові матеріали, вироби та конструкції (далі - будівельні вироби), зокрема іноземного походження, виробництво, застосування та експлуатація яких не регламентовані національними стандартами, державними будівельними нормами і правилами, іншими нормативними документами. 
Придатність нових будівельних виробів для застосування в умовах будівництва і експлуатації об'єктів на території України підтверджується технічним свідоцтвом придатності будівельних виробів для застосування (далі – технічне свідоцтво) встановленого зразка (додаток), яке видається Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. Для одержання технічного свідоцтва заявник (виробник, постачальник, проектна, будівельна організація) направляє до Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства заяву довільної форми з доданням обґрунтованих матеріалів з технічними даними продукції, яка пред'являється. До складу цих даних включаються (залежно від продукції): опис продукції, якості, характеристики, результати випробувань, технологічні параметри, креслення, інструкції щодо застосування, дані, які характеризують безпеку, надійність продукції, досвід її застосування [7].
Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства протягом п'яти робочих днів після реєстрації заявки оцінює обґрунтованість, комплектність документів, що додаються до заявки, приймає рішення щодо необхідності проведення науково-технічної експертизи та випробувань будівельних виробів, про що повідомляється заявнику. Технічне свідоцтво видається безоплатно на три роки. Технічне свідоцтво, зареєстроване згідно з цим Порядком, дійсне на всій території України і є документом, що засвідчує придатність нових будівельних виробів для застосування за показниками, що наведені у технічному свідоцтві.
Пропонуємо, об’єднати три види адміністративних послуг у сфері будівництва: отримання проектів будівництва; включення до реєстру атестованих осіб; отримання свідоцтв підтвердження придатності нових будівельних виробів для застосування у будівництві у одну групу «адміністративні послуги з підтвердження відповідності».

Список використаних джерел:
1. Про затвердження Порядку розроблення проектної документації на будівництво об'єктів: наказ Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 16 травня 2011 року № 45 VIII [Електронний ресурс] / Офіційний сайт Верховної Ради України: Законодавство – Режим доступу: http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/z0651-11
2. Державні будівельні норми України. Склад та зміст проектної документації на будівництво. ДБН А 2.2-3-20 [Електронний ресурс] – Електронні дані. – Режим доступу: http://images.mofcom.gov.cn/ua/201706/20170615150051947.pdf (дата звернення 20.09.2017 р.). – Назва з екрана.
3. Про місцеве самоврядування в Україні: Закон України від 21.05.1997 № 280/97-ВР VIII [Електронний ресурс] / Офіційний сайт Верховної Ради України: Законодавство – Режим доступу: http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/280/97-%D0%B2%D1%80/page2
4. Про затвердження Положення про Державну архітектурно-будівельну інспекцію: постанова Кабінету Міністрів України від 9 липня 2014 № 294 [Електронний ресурс] / Офіційний сайт Верховної Ради України: Законодавство – Режим доступу: http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/294-2014-%D0%BF
5. Про затвердження проектної документації за проектом «Реконструкція енергогосподарства НС «Крутогірна» з заміною електрообладнання по вул. Крутогірній, 12 в м. Києві» 20 [Електронний ресурс] – Електронні дані. – Режим доступу: http://kreschatic.kiev.ua/ua/4913001/doc/1498807768.html (дата звернення 20.09.2017 р.). – Назва з екрана.
6. Деякі питання професійної атестації відповідальних виконавців окремих видів робіт (послуг), пов'язаних із створенням об'єктів архітектури: постанова Кабінету Міністрів України від 23 травня 2011 року 554 [Електронний ресурс] / Офіційний сайт Верховної Ради України: Законодавство – Режим доступу: http://zakon5.rada.gov.ua/laws/show/554-2011-%D0%BF
7. Про затвердження Порядку проведення роботи з підтвердження придатності нових будівельних виробів для застосування в будівництві та Переліку нових будівельних виробів, що підлягають перевірці та підтвердженню придатності для застосування в будівництві: наказ Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 20.03.2006 № 69 [Електронний ресурс] / Офіційний сайт Верховної Ради України: Законодавство – Режим доступу: http://zakon2.rada.gov.ua/laws/show/z0577-06 
 
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити


-
English French German Polish Romanian Russian Ukrainian
2018
Грудень
ПнВтСрЧтПтСбНД
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
Національний розвиток держави і права повинен ґрунтуватися, у першу чергу, на:
 
На Вашу думку чи забезпечують реалізацію принципу верховенства права законодавчі реформи 2018 року?
 
Система Orphus
Повну відповідальність за зміст опублікованих тез доповідей несуть автори, рецензенти та структурні підрозділи вищих навчальних закладів та наукових установ, які рекомендували їх до друку.

Лічильники і логотипи

Актуальна Юриспруденція