... Мудрий все робить з обачністю (Латинське прислів'я) ...

Головне меню

Науково-практична Інтернет-конференція 07.12.2017 - СЕКЦІЯ №3
Оскільки правовідносини у сфері науки, мистецтва та культури, стороною яких є продюсери, набувають все більшого розповсюдження, на порядку денному стоїть проблема визначення саме змісту поняття та кола об’єктів, що є структурним елементом правовідносин з надання пордюсерських послуг.
Визначення об’єкту договірних правовідносин з надання продюсерських послуг є досить ускладненим, оскільки законодавцем у приписах Цивільного кодексу України (далі – ЦК України), що регулюють окремі види договорів, використовується термін «предмет договору», яким охоплюються речі, майно, майнові права, а в Господарському кодексі України (далі – ГК України), аналогічні категорії з невідомих причин визначається як «об’єкт» договору (оренди, лізингу, концесії та ін.).
Для розв’язання даної термінологічно-правової неузгодженості, на думку певних вчених, віднайдено компромісне рішення - виділено юридичний об’єкт зобов’язання (дії) та матеріальний об’єкт (певна річ, майно); «у взаємних зобов’язаннях може бути декілька юридичних дій зобов’язаних осіб», а «матеріальний об’єкт може бути один або декілька» [1, с. 17-18]; отже, у взаємних зобов’язаннях є кілька об’єктів (предметів) [2, с. 59].
На думку правників, цивільно-правова теорія визнаючи об’єктами відповідні блага (речі, гроші, майно, майнові права, дії, послуги), не поділяє їх на «юридичні» та «матеріальні»; всі ці блага виступають видовими категоріями до родового - «об’єкта», де «дії» як благо всього лиш мають свою особливість. З іншого боку - для зобов’язальних правовідносин теорія вибудовує парну систему об’єктів, де є юридичний об’єкт (дії) - з одного боку, та матеріальний об’єкт, тобто предмет (блага: речі, майно) - з іншого. Але в цьому випадку об’єкти-дії та об’єкти-послуги, втрачаючи свій статус блага і вже виключно у значенні поведінки (дій), «перекочовують» на «юридичну сторону» парної системи об'єкта, залишаючи оголеною «матеріальну сторону» [2, с. 61].
Але тим не менш, все ж таки необхідно виділити об’єкти продюсерських послуг, вони складаються в наступні групи:
Так, перша група послуг спрямована на забезпечення організаційно-творчого результату, й передбачає послуги з: обрання літературного матеріалу, ідеї, теми; участь у розробленні на основі літературного сценарію художньої концепції фільму і створенні режисерського сценарію кінофільму, контроль історичної та фактичної достовірності матеріалу; визначення творчо-виробничих показників (жанр, метраж фільму, терміни виробництва кінофільму, формат екрана, звукове оформлення, назву).
Друга група послуг спрямована на створення організаційно-кадрового потенціалу авторського та технічного колективу для створення об’єкту інтелектуальної власності й полягає у створенні знімальної групи і участь у керівництві її виробничо-економічною і фінансовою діяльністю.
Третя група послуг стосується організаційно-фінансового забезпечення створення об’єкту інтелектуальної власності, зокрема: складання бізнес-плану з докладним лімітом витрат; визначення стратегії маркетингу, розроблення рекламно-інформаційної кампанії; організація і фінансування створення фільму, контроль виконання робіт з виробництва фільму у встановлені планом строки і в межах кошторисно-фінансових асигнувань, встановлених для фільму; здійснення аналізу творчо-виробничої і фінансової діяльності знімальної групи [3]. 
Четверта група передбачає надання послуг з просування створеного твору та доведення його до споживачів. Вона передбачає послуги з: організація пропаганди, реклами та ефективного просування кінофільму в кінотеатральний прокат, на телебачення, відео тощо; організація і фінансування розповсюдження фільму. 

Список використаних джерел:
1. Цивільне право України: курс лекцій: в 6 т. Т.V. Кн.І. Загальні положення зобов’язального права / Р.Б. Шишка, Л.В. Красицька, В.В. Сергієнко, О.І. Смотров, Є.О.Мічурін [та ін.] – Х.: Еспада, 2005. – 224 с.
2. Шимон С. Об’єкт і предмет договору і цивільного правовідношення: нотатки до наукової дискусії / С. Шимон // Юридична Україна. – 2011. – №4. – С. 58-63.
3. Аксютіна А.В. Поняття та зміст продюсерської послуги [Електронний ресурс] / А.В.Аксютіна // Юридичні науково-практичні Інтернет конференції. [Електронне видання] – Режим доступу: https://goo.gl/GcqBQb 
 
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити


-
English French German Polish Romanian Russian Ukrainian
2018
Березень
ПнВтСрЧтПтСбНД
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
У якій, на Вашу думку, сфері державної діяльності принцип справедливості реалізується найгірше?
 
На Вашу думку чи є, на сьогодні, основним змістом діяльності органів державної влади забезпечення верховенства права в Україні?
 
Система Orphus
Повну відповідальність за зміст опублікованих тез доповідей несуть автори, рецензенти та структурні підрозділи вищих навчальних закладів та наукових установ, які рекомендували їх до друку.

Лічильники і логотипи

Актуальна Юриспруденція