...Дискусія–спосіб зміцнити опонента в його помилках (Амброз Бірс)...

Головне меню

Науково-практична Інтернет-конференція 07.12.2017 - СЕКЦІЯ №3
Оскільки правовідносини у сфері науки, мистецтва та культури, стороною яких є продюсери, набувають все більшого розповсюдження, на порядку денному стоїть проблема визначення саме змісту поняття та кола об’єктів, що є структурним елементом правовідносин з надання пордюсерських послуг.
Визначення об’єкту договірних правовідносин з надання продюсерських послуг є досить ускладненим, оскільки законодавцем у приписах Цивільного кодексу України (далі – ЦК України), що регулюють окремі види договорів, використовується термін «предмет договору», яким охоплюються речі, майно, майнові права, а в Господарському кодексі України (далі – ГК України), аналогічні категорії з невідомих причин визначається як «об’єкт» договору (оренди, лізингу, концесії та ін.).
Для розв’язання даної термінологічно-правової неузгодженості, на думку певних вчених, віднайдено компромісне рішення - виділено юридичний об’єкт зобов’язання (дії) та матеріальний об’єкт (певна річ, майно); «у взаємних зобов’язаннях може бути декілька юридичних дій зобов’язаних осіб», а «матеріальний об’єкт може бути один або декілька» [1, с. 17-18]; отже, у взаємних зобов’язаннях є кілька об’єктів (предметів) [2, с. 59].
На думку правників, цивільно-правова теорія визнаючи об’єктами відповідні блага (речі, гроші, майно, майнові права, дії, послуги), не поділяє їх на «юридичні» та «матеріальні»; всі ці блага виступають видовими категоріями до родового - «об’єкта», де «дії» як благо всього лиш мають свою особливість. З іншого боку - для зобов’язальних правовідносин теорія вибудовує парну систему об’єктів, де є юридичний об’єкт (дії) - з одного боку, та матеріальний об’єкт, тобто предмет (блага: речі, майно) - з іншого. Але в цьому випадку об’єкти-дії та об’єкти-послуги, втрачаючи свій статус блага і вже виключно у значенні поведінки (дій), «перекочовують» на «юридичну сторону» парної системи об'єкта, залишаючи оголеною «матеріальну сторону» [2, с. 61].
Але тим не менш, все ж таки необхідно виділити об’єкти продюсерських послуг, вони складаються в наступні групи:
Так, перша група послуг спрямована на забезпечення організаційно-творчого результату, й передбачає послуги з: обрання літературного матеріалу, ідеї, теми; участь у розробленні на основі літературного сценарію художньої концепції фільму і створенні режисерського сценарію кінофільму, контроль історичної та фактичної достовірності матеріалу; визначення творчо-виробничих показників (жанр, метраж фільму, терміни виробництва кінофільму, формат екрана, звукове оформлення, назву).
Друга група послуг спрямована на створення організаційно-кадрового потенціалу авторського та технічного колективу для створення об’єкту інтелектуальної власності й полягає у створенні знімальної групи і участь у керівництві її виробничо-економічною і фінансовою діяльністю.
Третя група послуг стосується організаційно-фінансового забезпечення створення об’єкту інтелектуальної власності, зокрема: складання бізнес-плану з докладним лімітом витрат; визначення стратегії маркетингу, розроблення рекламно-інформаційної кампанії; організація і фінансування створення фільму, контроль виконання робіт з виробництва фільму у встановлені планом строки і в межах кошторисно-фінансових асигнувань, встановлених для фільму; здійснення аналізу творчо-виробничої і фінансової діяльності знімальної групи [3]. 
Четверта група передбачає надання послуг з просування створеного твору та доведення його до споживачів. Вона передбачає послуги з: організація пропаганди, реклами та ефективного просування кінофільму в кінотеатральний прокат, на телебачення, відео тощо; організація і фінансування розповсюдження фільму. 

Список використаних джерел:
1. Цивільне право України: курс лекцій: в 6 т. Т.V. Кн.І. Загальні положення зобов’язального права / Р.Б. Шишка, Л.В. Красицька, В.В. Сергієнко, О.І. Смотров, Є.О.Мічурін [та ін.] – Х.: Еспада, 2005. – 224 с.
2. Шимон С. Об’єкт і предмет договору і цивільного правовідношення: нотатки до наукової дискусії / С. Шимон // Юридична Україна. – 2011. – №4. – С. 58-63.
3. Аксютіна А.В. Поняття та зміст продюсерської послуги [Електронний ресурс] / А.В.Аксютіна // Юридичні науково-практичні Інтернет конференції. [Електронне видання] – Режим доступу: https://goo.gl/GcqBQb 
 
 

Додати коментар


Захисний код
Оновити


-
English French German Polish Romanian Russian Ukrainian
2018
Листопад
ПнВтСрЧтПтСбНД
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Національний розвиток держави і права повинен ґрунтуватися, у першу чергу, на:
 
На Вашу думку чи забезпечують реалізацію принципу верховенства права законодавчі реформи 2018 року?
 
Система Orphus
Повну відповідальність за зміст опублікованих тез доповідей несуть автори, рецензенти та структурні підрозділи вищих навчальних закладів та наукових установ, які рекомендували їх до друку.

Лічильники і логотипи

Актуальна Юриспруденція