... Розум полягає не лише в знанні, але й у вмінні застосовувати ці знання (Аристотель) ...

Головне меню

Науково-практична Інтернет-конференція 14.05.2013 - Секція №2
Кожна особа має право отримувати адміністративні послуги. Щоб надавати адміністративні послуги виконавчі органи здійснюють низку системних заходів для того щоб забезпечити належний рівень якості їх надання. На сьогоднішній день одними з найбільш актуальніших адміністративних послуг є послуги в сфері освіти. 
Відповідно до Закону України «Про адміністративні послуги» адміністративна послуга – це результат здійснення владних повноважень суб’єктом надання адміністративних послуг за заявою фізичної або юридичної особи, спрямований на набуття, зміну чи припинення прав та обов’язків особи відповідно до закону [1].
Закон визначає суб’єктів звернення про надання адміністративних послуг, ними є: фізичні та юридичні особи. Суб’єктами надання адміністративних послуг є: органи виконавчої влади, інші державні органи, органи влади Автономної Республіки Крим, органи місцевого самоврядування та їх посадові особи, уповноважені відповідно до Закону України «Про адміністративні послуги» надавати адміністративні послуги [1].
Всі суб’єкти які звертаються до компетентного органу, мають право безоплатно отримати інформації про адміністративні послуги та порядок їх надання.
Адміністративна послуга вважається завершеною з моменту отримання суб’єктом звернення такої послуги, на яку подавалося звернення, якщо послуга була отримана ним особисто. 
Суб’єктами освітньої діяльності виступають:
– навчальні заклади, а також інші юридичні особи; 
– фізичні особи або підприємці.
У сфері освіти публічні органи можуть надавати як платні, так і безоплатні адміністративні послуги.
До платних послуг відносяться: видача ліцензії на надання освітніх послуг, переоформлення ліцензії на надання освітніх послуг; видача копії чи дубліката ліцензії на надання освітніх послуг; видача професійно-технічним навчальним закладам свідоцтв про атестацію; видача ліцензії на надання освітніх послуг, переоформлення ліцензії на надання освітніх послуг; та інше [3].
Органом який ліцензує діяльність надання освітніх послуг щодо атестації суб’єктів у сфері загальної, середньої, дошкільної та позашкільної освіти являється управління освіти і науки.
Щоб видати навчальним закладам свідоцтво про атестацію, слід пройти процедуру атестації, яку здійснює атестаційна комісія. Отже завданнями атестації є: аналізування і оцінка точного, а саме реального на даний момент стану організування та здійснення навчально-виховного процесу; оцінка умінь, знань, навичок всіх учнів, а слухачів відповідність вимогам навчальних планів та програм; а також виявлення відповідності всіх умов професійно-технічної освіти, чи є наявна матеріально-технічна та навчально-методична бази та чи відповідають вони вимогам навчальних планів і програм; і на кінець оцінювання якісного складу педагогічних і керівних працівників.
Суб'єктами атестації можуть бути тільки ті професійно-технічні навчальні заклади які ліцензовані. Професійно-технічні навчальні заклади, які здійснюють підготовку та перепідготовку, підвищення кваліфікації робітничих кадрів також підлягають атестації. державних професійно-технічних навчальних закладів. Планова атестація здійснюється один раз на десять років в державних професійно-технічних навчальних закладах. Позапланова атестація може здійснюватися за рішенням компетентного органу державного управління в сфері освіти.
До безоплатних послуг у сфері освіти відносяться: ведення обліку дітей дошкільного й шкільного віку, ведення обліку учнів, які повинні відвідувати загальноосвітні навчальні установи, видача довідки на підставі рішення ПМПК про здійснення індивідуального навчання, видача ліцензії на право здійснення діяльності в сфері дошкільної освіти, видає ліцензію на право здійснення діяльності в сфері позашкільної освіти [4 с. 685].
Облік дітей дошкільного й шкільного віку ведеться та здійснюється відповідно до Закону України «Про охорону дитинства». Ця послуга виконується відповідно до подання письмового запиту у довільній формі. Ведення обліку учнів, які повинні відвідувати загальноосвітні навчальні установи Закон України «Про загальну середню освіту». Видання довідки на підставі рішення ПМПК про здійснення індивідуального навчання, видача ліцензії на право здійснення діяльності в сфері дошкільної освіти здійснюється відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України «Про порядок та розмірі компенсаційних виплат дітям, які потерпіли внаслідок Чорнобильської катастрофи» [4 с.72].
Отже, адміністративні послуги в сфері освіти дуже важливі, адже саме завдяки ним отримали право на існування, а саме ліцензію, всі навчальні заклади нашої держави. Також завдяки цим послугам проводиться перевірка навчальних закладів держави, що на даному етапі розвитку нашої держави є дуже актуальним питанням, тому що багато навчальних закладів не дотримуються встановлених норм, яким повинен відповідати навчальний заклад, якого б він ступеня не був.
 
Список використаних джерел:
1. Про адміністративні послуги: Закон України від 06.09.2012 №5203-VI [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.zakon4.rada.gov.ua
2. Авер’янов В.Б. Спрямованість на забезпечення прав громадян – демократична сутність влади: виконавча влада і адміністративне право / за заг. ред. В.Б. Авер’янова. – К.: Ін-Юре, 2002. – С. 150.
3. Про ліцензування освітніх послуг: постанова Кабінету Міністрів України від 29 серпня 2003 р. [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.zakon4.rada.gov.ua 
4. Адміністративне право України: підруч. / за заг. ред. С.В. Ківалова. – О.: Юридична література, 2003. – 893 с. 
 
 

Add comment


Security code
Refresh


-
English French German Polish Romanian Russian Ukrainian
2020
July
MoTuWeThFrSaSu
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Національний розвиток держави і права повинен ґрунтуватися, у першу чергу, на:
 
На Вашу думку чи забезпечують реалізацію принципу верховенства права законодавчі реформи 2019 року?
 

Наші видання

Збірник матеріалів конференції(17.05.2012 року)
Система Orphus
Повну відповідальність за зміст опублікованих тез доповідей несуть автори, рецензенти та структурні підрозділи вищих навчальних закладів та наукових установ, які рекомендували їх до друку.

Лічильники і логотипи

Актуальна Юриспруденція