... Не помиляється тільки той, хто нічого не робить (В. І. Ленін) ...

Головне меню

Науково-практична Інтернет-конференція 08.10.2013 - Секція №4
Важливу роль в розвитку інвестування в навколишнє природне середовище, на нашу думку, відіграють міжнародні суб’єкти, а саме міжнародні організації, які покликані сприяти інвестуванню в цій сфері. Серед міжнародних організацій, що здійснюють інвестування в навколишнє природне середовище, можна виділити: організації, що входять до групи Світового банку (Міжнародна фінансова корпорація, Міжнародний банк реконструкції і розвитку), Європейський банк реконструкції і розвитку, Північна екологічна фінансова корпорація (NEFCO), Глобальний екологічний фонд тощо.
Так, на сьогодні Світовий Банк інвестує в Україні в Проект розвитку державної інфраструктури, відповідно до якого близько 140 млн. дол. США виділено за компонентом енергозбереження на підприємствах водопостачання та водоочищення. Світовий банк також готує новий Проект енергозбереження, що передбачає інвестування програм енергозбереження на промислових та муніципальних підприємствах у розмірі 300 млн. дол. США [1].
Міжнародний банк реконструкції та розвитку (далі – МБРР) – основна кредитна установа Світового банку та найбільший кредитор проектів розвитку в країнах, що розвиваються. На сьогодні 14 міст України спільно з МБРР реалізують проект з модернізації систем водопостачання та водовідведення. Загальне фінансування складає 140 мільйонів доларів США. Для прикладу, м. Кам’янцю-Подільському на модернізацію систем водопостачання та водовідведення виділено п’ять мільйонів 140 тисяч доларів США [2].
Європейський банк реконструкції та розвитку (далі – ЄБРР). Відповідно до Угоди про заснування Європейського банку реконструкції та розвитку від 29 травня 1990 р. [3], а саме згідно ст. 2 зафіксовано, в якій зафіксовано, що ЄБРР у своїй діяльності сприяє екологічно здоровому й стійкому розвитку. Також в ст. 11 вказаного нормативно-правового акту передбачено, що зазначена міжнародна організація здійснює вкладення інвестицій в природоохоронні програми, необхідні для розвитку приватного сектора і для переходу до економіки, орієнтованої на ринок. 
На даний час ЄБРР організовує інвестування обсягом до 4,2 млн. євро для приватної компанії «Екопрод», яке буде використано для будівництва та введення в експлуатацію біогазового заводу в Донецькій області. Цією інвестицією ЄБРР продовжує підтримку проектів відновлюваної енергетики в Україні, яка ще значною мірою залежить від імпортованих енергоносіїв, тоді як її власні енергогенеруючі потужності старіють та створюють великі обсяги викидів у навколишнє середовище. За передбачуваними показниками вище зазначений біогазовий завод вироблятиме 5,8 млн. куб. м біогазу за рік, з яких можна буде виробити 9900 МВтг електроенергії. Цей завод стане однією з перших біогазових установок в країні, які відпускають електроенергію в енергоринок. 
Вагому роль в виконанні міжнародних екологічних програм відіграє також Глобальний екологічний фонд (далі – ГЕФ), який був створений у 1991 році Світовим банком [4, c. 165]. ГЕФ об’єднує 180 членів уряду – у партнерстві з міжнародними організаціями, неурядовими організаціями і приватним сектором – з метою вирішення глобальних екологічних проблем. ГЕФ надає гранти для країн, що розвиваються та країн з перехідною економікою в сфері проектів, пов’язаних із збереженням біорізноманіття, зміною клімату, охоплюючи міжнародні води, деградацією земель тощо. 
Вище викладене свідчить про те, що програми в сфері інвестування в навколишнє природне середовище, які реалізуються саме міжнародними організаціями, є більш дієвими та спрямованими безпосередньо на охорону навколишнього природного середовища. Ці проекти діють в інтересах забезпечення якісного стану навколишнього середовища, об’єднуючи місцеві, національні і глобальні екологічні проблеми і сприяючи усталеному розвитку.
 
Список використаних джерел:
1. Мєдведкова Н.С. Фінансування інвестиційних проектів міжнародними фінансовими організаціями в Україні / Н.С. Мєдвєдкова // Ефективна економіка [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.economy.nayka.com.ua/?op=1&z=229.
2. Міжнародний банк реконструкції та розвитку виділив гроші на модернізацію водопостачання Кам’янця-Подільського // [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://ye.ua/news/news_12675.html.
3. Угода про заснування Європейського банку реконструкції та розвитку від 29.05.1990 р. // [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/995_062.
4. Инвестирование природоохранной деятельности / [Б.В. Буркинский, В.Г. Ковалев, Н.Г.Ковалева, С.Н. Колонтай та ін.]. – О.: Институт проблем рынка и экономико-экологических исследований НАН Украины, 2002. – 224 с.  
 
 

Add comment


Security code
Refresh


-
English French German Polish Romanian Russian Ukrainian
2020
July
MoTuWeThFrSaSu
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Національний розвиток держави і права повинен ґрунтуватися, у першу чергу, на:
 
На Вашу думку чи забезпечують реалізацію принципу верховенства права законодавчі реформи 2019 року?
 

Наші видання

Збірник матеріалів конференції(17.05.2012 року)
Система Orphus
Повну відповідальність за зміст опублікованих тез доповідей несуть автори, рецензенти та структурні підрозділи вищих навчальних закладів та наукових установ, які рекомендували їх до друку.

Лічильники і логотипи

Актуальна Юриспруденція