... Коли суть справи обміркована заздалегіть, слова приходять самі собою (Гроцій) ...

Головне меню

Науково-практична Інтернет-конференція 20.04.2016 - Секція №2
З початку 2016 року ввійшла в дію нова редакція Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» (надалі - Закон про реєстрацію). Внесені зміни до Закону передбачають спрощення реєстрації, як юридичних осіб так і фізичних осіб підприємців. 
Згідно нововведень у сфері державної реєстрації підприємницької діяльності, реєстрацію мають право проводити:
– виконавчі органи сільських, селищних та міських рад;
– нотаріуси;
– або акредитовані суб'єкти. 
Відповідно до Закону про реєстрацію, акредитованими суб'єктами можуть бути юридичні особи публічного права, у трудових відносинах з якими перебувають не менше ніж три державних реєстратори. Слід також звернути увагу, що акредитовані суб’єкти повинні заключити відповідні договори на страхування цивільно-правової відповідальності, а також договір з іншим суб'єктом державної реєстрації.
Порядок надання адміністративних послуг у сфері державної реєстрації підприємницької діяльності згідно Закону про реєстрацію передбачає:
– обов’язкову державну реєстрацію в Єдиному державному реєстрі за заявницьким принципом ;
– прозорість державної реєстрації в Єдиному державному реєстрі та документів, що стали підставою для її проведення;
– врегулювання відносин, пов’язаних з державною реєстрацією, та особливостей державної реєстрації згідно Закону про реєстрацію;
– прийняття документів для державної реєстрації та здійснення державної реєстрації за принципом екстериторіальності в межах України;
– об’єктивності, достовірності та повноти відомостей у Єдиному державному реєстрі;
– внесення відомостей до Єдиного державного реєстру виключно на підставі та відповідно до Закону про реєстрацію;
– відкритості та доступності відомостей Єдиного державного реєстру.
Для державної реєстрації підприємницької діяльності необхідно надати певний перелік документів. Для реєстрації юридичної особи це: 
1. заява про реєстрацію відповідного зразку;
2. заяву про вибір спрощеної системи оподаткування і/або реєстрації платником податку на додану вартість, а також включені до Реєстру неприбуткових організацій і установ, якщо це необхідно для подальшої підприємницької діяльності; 
3. установчі документи юридичної особи (статут, протокол та установчий договір і так далі в залежності від обраної організаційно-правової форми)
4. документ, що підтверджує реєстрацію іноземної юридичної особи, що виступає засновником.
За державну реєстрацію, а також надання відомостей з Єдиного державного реєстру передбачена плата адміністративного збору у розмірі 310 грн. 05 коп. 
Нормативно-правовими актами передбачено можливість адміністративного оскарження реєстраційних дій або відмови в державній реєстрації, а також бездіяльності державного реєстратора, згідно Постанові КМ «Про розгляд скарг у сфері державної реєстрації» від 25 грудня 2015р. № 1128. 
Необхідно звернути увагу, що 01 січня 2017року відомості про державну реєстрацію громадських формувань як юридичних осіб вносяться до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, крім відомостей , передбачених Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань», а також до Єдиного реєстру громадських формувань та Реєстру громадських формувань та Реєстру громадських об’єднань і надаються відомості з цих Реєстрів органами, які проводили їх реєстрацію.
 
Список використаних джерел:
1. Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань: Закон України від 15.05.2003 № 755-IV // Відомості Верховної Ради України від 08.08.2003. – № 31, стаття 263.
2. Про порядок повідомлення Державній фіскальній службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу: постанова Кабінету Міністрів № 413. – редакція від 17.06.2015.
3. Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів: Закон України від 31 липня 2014 року №1621 // Відомості Верховної Ради України від 26.09.2014. – 2014. – №39, стор. 2800, стаття 2006. 
4. Про розгляд скарг у сфері державної реєстрації: постанова Кабінету Міністрів від 25 грудня 2015р. – № 1128. {jcomments on}
 
 

-
English French German Polish Romanian Russian Ukrainian
2022
August
MoTuWeThFrSaSu
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Національний розвиток держави і права повинен ґрунтуватися, у першу чергу, на:
 
На Вашу думку чи забезпечують реалізацію принципу верховенства права законодавчі реформи 2020 року?
 

Наші видання

Збірник матеріалів конференції(17.05.2012 року)
Система Orphus
Повну відповідальність за зміст опублікованих тез доповідей несуть автори, рецензенти та структурні підрозділи вищих навчальних закладів та наукових установ, які рекомендували їх до друку.

Лічильники і логотипи

Актуальна Юриспруденція