... Коментарі вільні, але факти священні (Ч. Скотт) ...

Головне меню

Науково-практична Інтернет-конференція 13.04.2017 - СЕКЦІЯ №3
Актуальність теми зумовлена наявністю високого рівня безробіття серед молоді в умовах сучасного ринку праці України і тому питання правового забезпечення цієї сфери є одним з пріоритетних напрямів розвитку в юриспруденції.
Метою статті є виявлення проблем у реалізації молоддю права на працю.
Виклад основного матеріалу. Питання забезпечення зайнятості молоді є важливим для суспільства і держави. Невирішені проблеми працевлаштування молоді призводять до зростання безробіття та зниження рівня життя.
Відповідно до Закону України «Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в Україні», держава гарантує працездатній молоді рівне з іншими громадянами право на працю, сприяє створенню молодіжних центрів праці [3] та інші гарантії, що створюють для них реальну можливість користуватися всією сукупністю трудових прав, проте незважаючи на це, серед молоді спостерігається найвищий рівень безробіття, яке в свою чергу призводить до негативних соціальних та економічних наслідків в країні, адже саме молодь є найактивнішою частиною працездатного населення. Основною проблемою працевлаштування молодого випускника є пошук роботи за фахом. І як наслідок, багато молодих людей працюють не за спеціальністю, отриманою в вищому навчальному закладі. 
У п. 2 ст. 43 Конституції України наголошено на тому, що держава створює умови для повного здійснення громадянами права на працю, гарантує рівні можливості у виборі професії та роду трудової діяльності, реалізовує програми професійно-технічного навчання, підготовки і перепідготовки кадрів відповідно до суспільних потреб [2]. Кодекс законів про працю регулює дане питання, зокрема встановлює права неповнолітніх у трудових правовідносинах, встановлює додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, регулює наданню молоді першого робочого місця, проте в процесі пошуку роботи молоді громадяни стикаються з низкою проблем. Відсутності спеціальної професійної підготовки, неможливість знайти роботу після закінчення навчання, незадовільний рівень оплати праці, численні відмови роботодавців через малий досвід роботи та погані умови праці стають частими факторами через які багато молодих людей відмовляється працювати.
Забезпечення зайнятості молоді є важливим для суспільства і держави. Питання працевлаштування молоді потребує підвищеної уваги з боку держави і суспільства в цілому, а тому впровадження та розвиток нових програм державою і всебічне сприяння їм буде важливим заходом у поліпшенні зайнятості молоді. Необхідно у нашій державі розробити ефективніші механізми, які б стимулювали працевлаштування молоді і сприяли б розвитку молодіжних підприємницьких ініціатив.
На думку О.М. Ярошенка, який вважає, що ситуація із зайнятістю та працею молоді, без перебільшення є напруженою та має тенденцію до погіршення. Загострення соціально-економічних проблем, недосконалість правової і нормативної баз, відсутність дієвих механізмів державної підтримки молоді в період її соціального становлення і розвитку значно ускладнили процеси відновлення інтелектуального потенціалу, трудових ресурсів держави, негативно позначилися на матеріальному становищі молодої сім'ї, здоров'ї, фізичному й духовному розвитку молодих громадян, призвели до зростання безробіття серед молоді, загострення криміногенної ситуації в суспільстві [5].
Висновок. Отже на сьогодні зростає необхідність підвищити соціально-правовий захист права на працю молоді. Значні зміни характеру та умов праці, потребують введення нових та перегляду діючих норм про умови праці й надання додаткових гарантій щодо трудових прав молоді. Хоча державою й передбачено деякі додаткові гарантії зайнятості: обмеження щодо звільнення, додаткові соціальні гарантії, обов'язкові щорічні профілактичні медичні огляди, але їх не можна назвати значними заходами соціального захисту молоді.
Нагадаємо, актуальні вакансії для молоді можна продивитись на сайті Jooble.
 
Список використаних джерел:
1. Кодекс законів про працю України: за станом на 1 лип. 2008 р. – 156 с.
2. Конституція України // Відомості Верховної Ради України. – 1996. – № 30. – Ст. 141.
3. Про сприяння соціальному становленню та розвитку молоді в Україні: закон України від 5 лют. 1993 p. № 2998-ХП // Відомості Верховної Ради України. – 1993. – № 16. – Ст. 167.
4. Про схвалення Концепції Державної цільової соціальної програми «Молодь України» на 2016-2020 роки: Кабінет Міністрів України; Розпорядження, Концепція від 30.09.2015 №1018-р.
5. Ярошенко О.М. Проблеми та перспективи правового регулювання зайнятості та праці молоді / О.М. Ярошенко // Вісник Академії правових наук України. – 2004. – № 4. – С.205-213. {jcomments on}
 
 

-
English French German Polish Romanian Russian Ukrainian
2022
Серпень
ПнВтСрЧтПтСбНД
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    
Національний розвиток держави і права повинен ґрунтуватися, у першу чергу, на:
 
На Вашу думку чи забезпечують реалізацію принципу верховенства права законодавчі реформи 2020 року?
 
Система Orphus
Повну відповідальність за зміст опублікованих тез доповідей несуть автори, рецензенти та структурні підрозділи вищих навчальних закладів та наукових установ, які рекомендували їх до друку.

Лічильники і логотипи

Актуальна Юриспруденція