... Геній - це розум, який знає свої межі (А. Камю) ...

Головне меню

Міжнародна науково-практична конференція 29.04.20 - СЕКЦІЯ №1
Збереження людського життя виступає на сьогоднішній день провідним завданням української держави у зв’язку із пандемією, яка кожного дня позбавляє життя тисячі осіб. Зазначена загроза вимагає від органів публічної влади згуртованого та зваженого плану протидій, який поєднує у собі належне нормативно-правове забезпечення, чітку роботу закладів охорони здоров’я, соціальну підтримку та карантинні заходи. 
Важливу роль у системі заходів протидії COVID-19 займає система карантинних заходів, запроваджених на всій території України відповідно до постанови Кабінету Міністрів України «Про запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» від 11 березня 2020 р. № 211. При цьому єдиними заходами, які не були запроваджені на території України (у порівнянні з іншими країнами) є комендантська година та зупинка роботи більшості підприємств як це було зроблено, наприклад у Італії, Іспанії, Ізраїлі, Чехії [1]. Однак, не дивлячись на це, пандемія коронавірусу в Україні не зменшується, а монотонно захоплює кожного дня в середньому 400-500 осіб [2]. Виникає запитання, чому, незважаючи на карантинні заходи та намагання уряду побороти пандемію, вона неухильно набирає обертів? Як не прикро все залежить від ставлення осіб, які проживають на території України до тих заходів, які здійснюються державою, від їх правосвідомості та правової культури, самоусвідомлення своєї ролі по відношенню до безпеки оточуючих осіб. Нажаль, часто можна спостерігати порушення режиму носіння захисних масок, особливо з боку неповнолітніх осіб, їх переміщення без супроводу дорослих, у тому числі у вечірній час, порушення карантинних обмежень водіями громадського транспорту тощо. Така поведінка у стилі «нашої ментальності» призводить до небезпеки зараження оточуючих і не завжди може бути попереджена працівниками поліції через нехватку патрулів, зухвале ставлення до діяльності працівників поліції щодо забезпечення ними умов карантину тощо.
Оцінюючи ситуацію з наукової точки зору, вважаємо, що будь-які дії держави (окрім відверто репресивних) будуть марними, якщо не будуть підтримані представниками громадянського суспільства. Наша позиція пояснюється тим, що саме громадянське суспільство виступає провідним елементом у забезпеченні належного правового виховання, формування громадянської свідомості та громадянської культури. Вважаємо, що сама сутність громадянського суспільства, яка не несе державно-політичного характеру, акумулює в собі систему моральних, релігійних, національних цінностей, які роблять діяльність асоціацій та організацій громадян ближчими до кожного окремої особи як елемента цього суспільства. Відповідно, діяльність громадських організацій та об’єднань сьогодні повинна бути спрямованою на підвищення рівня усвідомленості громадянами щодо тієї ролі, яку кожний відіграє у боротьбі з COVID-19.
Важливими напрямками діяльності представників громадянського суспільства відносно протидії COVID-19 слід вважати наступне: 1) розповсюдження через мережу Інтернет вимог щодо поводження під час карантину та правил гігієни, уникнення депресивних станів під час самоізоляції; 2) популяризація дій органів державної влади та місцевого самоврядування щодо протидії коронавірусу та роз’яснення змісту нормативно-правових актів та мети їх прийняття; 3) сприяння дотриманню правил карантину під час знаходження у громадських місцях, повідомлення органів поліції про їх порушення, затримання правопорушників свідомими громадянами; 4) проведення роз’яснювальної роботи з акцентом уваги на  малолітніх та неповнолітніх особах, а також їх батьками, з метою напрацювання алгоритмів дії щодо запобігання зараженню та дій у разі виявлення COVID-19; 5) підтримка осіб, які навчаються у закладах освіти різного ступеня шляхом організації та популяризації різних форм дистанційного навчання тощо. Яскравим прикладом реалізації цих ідей можна назвати роботу таких онлайн-сервісів як Prometheus, EdEra, журналу «На урок», ВУМonline, створення благодійної організації «Фонд захисту України від коронавірусу КОВІД-19», діяльність Волонтерського центру допомоги під час епідемії коронавірусу тощо.
Таким чином, роль громадянського суспільства у попередженні розповсюдження коронавірусу є досить важливою, оскільки сприяє формуванню свідомих членів суспільства, що розуміють власну роль у виживанні в умовах пандемії.
    
Список використаних джерел:
1. Заходи щодо протидії поширенню COVID-19 в Україні та світі. URL: https://covid19.gov.ua/karantynni-zakhody (дата звернення  28.04.20 р.)
2. Оперативна інформація про поширення коронавірусної інфекції COVID-19. URL: https://moz.gov.ua/article/news/ (дата звернення 28.04.20 р.) {jcomments on}
 
 

-
English French German Polish Romanian Russian Ukrainian
2022
Липень
ПнВтСрЧтПтСбНД
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Національний розвиток держави і права повинен ґрунтуватися, у першу чергу, на:
 
На Вашу думку чи забезпечують реалізацію принципу верховенства права законодавчі реформи 2020 року?
 
Система Orphus
Повну відповідальність за зміст опублікованих тез доповідей несуть автори, рецензенти та структурні підрозділи вищих навчальних закладів та наукових установ, які рекомендували їх до друку.

Лічильники і логотипи

Актуальна Юриспруденція