...Здібним заздрять, талановитим шкодять, геніальним лестять (М.Фадуль)...

Головне меню

Науково-практична Інтернет-конференція 14.05.2013 - Секція №1
На сьогоднішній день професія юриста є однією з найпрестижніших в сучасному суспільстві. Величезна кількість молодих людей і дівчат мріють стати юристами. Їх вабить велика заробітна плата, яку пропонують хороші юридичні фірми, соціальний престиж, суспільне визнання. Кожен рік у ВНЗ нашої великої країни надходять десятки тисяч абітурієнтів, прагнучи здійснити свою «блакитну мрію» і стати юристами. Але так чи ця професія легка, гарна й престижна, як здається на перший погляд?
Багато хто з тих, хто прагне до юридичної освіти не знають, з якими складнощами можуть зіткнутися в процесі своєї трудової діяльності.
Для працівників правоохоронних органів характерні великі емоційні та психологічні перевантаження, які заважають не тільки роботі, але і сильно шкодять здоров’ю. 
Соціально-психологічна характеристика роботи юриста. 
Реформи, що проводяться на сучасному етапі, зміна суспільно-політичної, соціально-економічної структури нинішнього суспільства, не можуть не позначитися на підвищенні вимог до працівників різних галузей і сфер державної діяльності, у тому числі і до працівників юридичного напрямку. Важливим завданням тут є підвищення рівня кваліфікації службовців правоохоронних органів, юридичних служб. Для успішного вирішення даної проблеми, по-перше, необхідно дослідити специфіку професійної діяльності юриста, дати її точне обґрунтування, тобто створити її професіограму, а, по-друге, необхідно визначити вимоги, які ця діяльність висуває до психіки, особистості юриста, які повинні скласти його психограмму. Необхідно визначити чіткі критерії професійної придатності тієї чи іншої особи до роботи в правоохоронних органах, в різних державно-правових та інших структурах. Робота юриста, так чи інакше, пов'язана з певним емоційним напруженням, вимагає від людини стриманності, терпимості, уміння контролювати свої почуття. У силу цих причин в науці розроблено цілий комплекс різних способів, за допомогою яких можна швидко і досить вірогідно визначити здібності особи до тієї чи іншої роботи в якості слідчого, прокурора, судді і т.д. Визначення психічних і професійних якостей того чи іншого працівника важливо не тільки для суті справи, якості його виконання, але і для самої цієї людини, так як великі емоційні перевантаження можуть згубно позначитися на її здоров’ї. Все це допоможе спочатку підібрати для кожної конкретної особи найбільш підходящу роботу, що буде найбільш сприятливим для неї особисто і для тієї структури, в якій вона буде працювати [1, c. 234]. 
Праця юриста різноманітна і складна. Вся його діяльність відбувається у постійному вирішенні різноманітних завдань і пошуку істини. Кожна нова справа вимагає індивідуального підходу і не схожа одна на іншу, має особливі, тільки їй притаманні ознаки. Тут юристу необхідно проявляти таку якість, як ініціативність, але всі його кроки суворо регламентовані і це відрізняє його працю від праці інших працівників. Це накладає істотний відбиток на особистість людини. Його праця різноманітна, але завжди здійснюється в рамках дозволеного і через це не можна переступати, хоча виникають ситуації, коли це необхідно. 
Для більшості юридичних професій характерна висока емоційність праці, при цьому дуже часто виникають негативні емоції, якими необхідно управляти і пригнічувати, не дати їм виплеснутися назовні. Для цього необхідний підбір кадрів виходячи з психологічних, моральних і професійних характеристик кожної людини. Необхідно розробляти професіограми для кожної конкретної юридичної професії, щоб уникнути помилок при підборі співробітників [2, c. 105]. 
Діяльність багатьох юристів диктується державою. Вона покладає на органи юстиції певні завдання, створює умови для підготовки і перепідготовки юристів. Це дуже важливо, тому що сприяє не тільки більш високій кваліфікації співробітників, більш грамотному і кваліфікованому вирішенню справ, а й визначає підвищені вимоги до кожного працівника. Праця багатьох професій пов'язана з наділенням людини владними повноваженнями, що вимагає від неї почуття відповідальності за свої дії. 
Основне завдання психологічної юридичної праці – виявлення раціональних співвідношень між вимогами, які закріплені законом і правовою свободою і наявністю творчого, самостійного почину в юридичній роботі. У цьому юридична діяльність опирається на експериментальні дані різних наук: психології, соціології та ін. [3, c. 56-60].
Багато труднощів підстерігає юриста в процесі його діяльності, багато професійних і загальнотеоретичних знань потрібно від сучасного фахівця. Тому кожному, виходячи зі своїх особистісних характеристик, а так само власного бажання, необхідно підібрати найбільш відповідну професію і докласти максимум зусиль і старань до виконання своїх професійних обов’язків. У цьому разі не повинно виникнути серйозних утруднень у вибраній роботі.
 
Список використаних джерел:
1. Чуфаровский Ю.В. Юридична психологія / Ю.В. Чуфаровский. – М.: Право і Закон, 2002. – С. 234.
2. Новік Ю.І. Теоретичні проблеми психології особистості / Ю.І. Новік, Є.В. Шорохова М., 2000. – С. 105.
3. Леонтьєв О.М. Потреби, мотиви і емоції: конспект лекції / О.М. Леонтьєв. – М.: Изд-во МГУ, 2004. – С. 56-60. {jcomments on}
 
 

-
English French German Polish Romanian Russian Ukrainian
2021
August
MoTuWeThFrSaSu
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     
Національний розвиток держави і права повинен ґрунтуватися, у першу чергу, на:
 
На Вашу думку чи забезпечують реалізацію принципу верховенства права законодавчі реформи 2020 року?
 

Наші видання

Збірник матеріалів конференції(17.05.2012 року)
Система Orphus
Повну відповідальність за зміст опублікованих тез доповідей несуть автори, рецензенти та структурні підрозділи вищих навчальних закладів та наукових установ, які рекомендували їх до друку.

Лічильники і логотипи

Актуальна Юриспруденція