... Таємниця успіху у тому, щоб бути готовим скористатися зі слушної нагоди, коли вона настане (Б. Шоу) ...

Головне меню

Науково-практична Інтернет-конференція 11.12.2013 - Секція №4
У сучасних економічних умовах розвиток малого підприємництва є одним з найважливіших завдань державної політики. Ефективність діяльності малого підприємництва є чинником, що стимулює конкуренцію, інноваційні процеси та структурні перетворення економіки, забезпечення зайнятості та розвиток людських ресурсів. У зв’язку з цим мале підприємництво робить важливий внесок у забезпечення стабільного економічного зростання та підвищення конкурентоспроможності економіки. Тому для забезпечення ефективності його діяльності об’єктивно необхідною є державна підтримка. 
Актуальність теми зумовлено тим, що існуюче середовище підприємництва характеризується великими недоліками, що погіршуються надмірними податковими навантаженнями, складністю адміністративних процедур, корупцією та ін. У зв’язку з цим державі необхідно прискорено реалізувати комплекс заходів із підтримки малих підприємств і створити умови для інтенсивного розвитку сектора малого підприємництва в цілому.
Державна підтримка малого підприємництва визнається в урядових документах одним із важливих напрямків економічної реформи, що сприяють розвитку конкуренції, наповненню споживчого ринку товарами та послугами, створенню нових робочих, формуванню значного прошарку власників та підприємців. Метою державної підтримки малого підприємництва визначено: створення умов для позитивних структурних змін в економіці України; сприяння формуванню і розвитку малого підприємництва, становлення малого підприємництва як провідної сили в подоланні негативних процесів в економіці та забезпечення сталого позитивного розвитку суспільства; підтримка вітчизняних виробників; формування умов для забезпечення зайнятості населення України, запобігання безробіттю, створення нових робочих місць.
Основним принципом державного регулювання малого підприємництва в провідних демократичних країнах світу є забезпечення стимулів до самостійної економічної діяльності громадян. Головними інструментами такої державної політики є, по-перше, відносно прості правила та норми введення підприємницької діяльності у малому підприємництві, включаючи також правила обліку, звітності та контролю чи нагляду. Другим інструментом державного регулювання забезпечення стимулів до самостійної економічної діяльності громадян є зменшення адміністративних бар’єрів та перешкод для введення підприємницької діяльності у малому бізнесі. І останнім інструментом є державні і муніципальні програми навчання, просвіти, популяризації ідей малого бізнесу, тощо.
Суттєвою проблемою для розвитку малого підприємництва залишаються низькі стандарти дотримання органами державної влади та місцевого самоврядування норм національного законодавства, зокрема, норм державної регуляторної політики та дозвільної реформи. Проблемою також є низька ефективність виконання національної і регіональних програм підтримки та розвитку малого підприємництва, що визначається недостатнім рівнем фінансування державних та місцевих програм часткової компенсації відсоткових ставок за кредитами, які надаються суб’єктам малого підприємництва; відсутністю запровадження ефективних рішень щодо комплексної підготовки місцевими органами влади документів на земельні ділянки для реалізації проектів підприємницької діяльності. Значною перешкодою для розвитку малого підприємництва залишається невідповідність законодавства України законодавству Європейського Союзу чи Світової організації торгівлі у сфері технічного регулювання, відсутність диференційованого механізму відповідальності виробника, постачальника або продавця продукції залежно від ступеня ризику продукції; низька ефективність механізму захисту прав споживачів шляхом запровадження сучасних механізмів державного нагляду (які не перешкоджають розвитку підприємництва) за безпечністю введеної в обіг на ринку продукції.
Отже, у сучасних умовах розвитку виникає необхідність активізації державної конкурентної політики малого підприємництва, яка повинна провадитися за такими напрямами: сприяння удосконаленню дії ринкових механізмів на основі розвитку конкурентного малого підприємництва, посилення контролю за дотриманням положень конкурентного законодавства, норм чесної конкуренції й за застосуванням сучасних форм та інструментів підтримки малого підприємництва, удосконалення механізмів регулювання процесу концентрації капіталу шляхом злиття та поглинання, а також конкурентної взаємодії малого і великого підприємництва. Підтримка малого бізнесу є важливим завданням економічної політики держави. За рахунок розширення діяльності малого бізнесу держава отримує можливість стимулювати конкуренцію та інновації, вирішувати проблеми зайнятості, створювати передумови для економічного зростання та підвищення конкурентоспроможності. {jcomments on}
 
 

-
English French German Polish Romanian Russian Ukrainian
2022
July
MoTuWeThFrSaSu
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Національний розвиток держави і права повинен ґрунтуватися, у першу чергу, на:
 
На Вашу думку чи забезпечують реалізацію принципу верховенства права законодавчі реформи 2020 року?
 

Наші видання

Збірник матеріалів конференції(17.05.2012 року)
Система Orphus
Повну відповідальність за зміст опублікованих тез доповідей несуть автори, рецензенти та структурні підрозділи вищих навчальних закладів та наукових установ, які рекомендували їх до друку.

Лічильники і логотипи

Актуальна Юриспруденція