... Таємниця успіху у тому, щоб бути готовим скористатися зі слушної нагоди, коли вона настане (Б. Шоу) ...

Головне меню

Науково-практична Інтернет-конференція 29.05.2014 - Секція №5
Жорстоке поводження з тваринами має в нашій країні колосальний розмах! Бездомні, а часто і домашні вихованці зазнають насильства і знущань. Вбивство бродячої собаки або замуровування котів у підвалі – не сприймаються, як злочини.
Уявіть, маленький клубочок вовни сидить під дощем тремтить від холоду, в його шлунку пусто, лапка болить, блохи кусають, холодний вітер пронизує його до кісток. Він не знає, як це лежати під теплою ковдрою під боком милою господині, або може він це знав і береже ці спогади в своїй маленькій голівці, згадуючи це холодними ночами в якомусь підвалі [5, c. 25].
В його очах сльози і він благає про порятунок у перехожих, а перехожі лише проходять, не помічаючи його. Уявіть, які почуття відчуває цей малюк. Почуття розгубленості, він не розуміє, як він опинився на вулиці і не розуміє, за що його залишили там. Ви спробуйте поставити себе на його місце і відчуйте, що відчуває він. Ця картина в вас викликало співчуття або жалість? Або може бути ви втратили останні краплі людського? Або ж ви вже готові взяти цю тварину до себе, обігріти і нагодувати, дати йому свою любов і ніжність? У ваших очах навернулися сльози? Цю статтю я присвячую темі жорстоку поводження з тваринами [4, c.120].
У нашому світі стільки жорстокості не лише до людей, а й до тварин. Навіщо прив’язувати цих бездомних до себе, якщо потім не мати намір нести відповідальність за них? У наш час люди стали такими черствими і безвідповідальними. Адже тварини - це найвідданіші друзі.
     Спочатку вони не знають, що таке жорстокість, ми люди, показуємо їм і вчимо їх цьому. Наприклад, собачі бої. Битися собак вчать люди, і це карається законом. У собак розвивається агресія не тільки до всіх тварин, але і до людей. 
Розвиваючи жорстокість до тварин, ми розвиваємо жорстокість до себе самих.
В останні роки у світі все більшого визнання набуває думка, що гуманне поводження з тваринами – один із показників цивілізованості суспільства.
У XX столітті необхідність захисту тварин від жорстокого поводження була визнана на міжнародному рівні. Зокрема, Європейська конвенція про захист домашніх тварин № 125 від 13 листопада 1987 р. визнає наявність у людини морального обов'язку перед тваринами, вказує на цінність домашніх тварин для суспільства, а також на те, що людину і цих тварин пов'язують особливо тісні зв'язки [3, c. 56].
Основні принципи ставлення до домашніх тварин включають: заборону на заподіяння страждань тваринам і залишення їх напризволяще. Конвенція передбачає охорону здоров'я тварин, захист від експлуатації при дресируванні, комерційному розведенні. У 1986 р. було прийнято Конвенцію по захисту експериментальних тварин, у якій також згадувався моральний обов'язок людини перед усіма тваринами і необхідність зменшити страждання тварин в експерименті, оскільки тварини здатні відчувати біль і страх.
На даний час кримінальна відповідальність за жорстоке поводження з тваринами (як самостійний злочин) передбачена законодавством Австрії, Алжиру, Афганістану, Вануату, Гаїті, Грузії, Індонезії, Іспанії, Італії, Казахстану, Канади, Киргизії, Коста-Ріки, Латвії, Литви, Македонії, Нігерії, Словаччини, Словенії, Судану, Таїланду, України, Фінляндії, Франції, Хорватії [2, c. 36].
При цьому спостерігаються суттєві відмінності в розмірах кримінальних покарань за зазначене діяння. Так, у кримінальному законодавстві Італії і Коста-Ріки єдиною санкцією за нього є штраф. За кримінальним кодексом Грузії жорстоке поводження з тваринами карається виправними роботами на строк до одного року, за кримінальним кодексом Алжиру винному загрожує до 10 днів тюремного ув'язнення, за кримінальним кодексом Казахстану – до 6 місяців позбавлення волі, за кримінальним кодексом Австрії і Іспанії – до 1 року в'язниці. Нарешті, в Латвії за жорстоке поводження з тваринами винний може отримати термін до 4 років позбавлення волі.
Жорстоке поводження з тваринами є злочином, і порушники прав тварин повинні бути покарані по вищій мірі, тому що вони повинні нести відповідальність за прийняте ними зобов’язання [1, c. 45].
Одним з головних напрямків боротьби з жорстокістю у відношенні з тваринами є подальше вдосконалення Закону України «Про захист тварин від жорстокого поводження», посилення покарання за проявлену жорстокість до тварин або її пропаганду.
Мало того, що люди між собою спілкуються в запеклій формі, застосовуючи насильство і грубість, так ще до цього долучають тварин. Хіба недостатньо людських боїв, коли двоє здорових повноцінних чоловіків б’ють один одного. До цього вже долучили тварин. А якщо через кілька років буде популярний бій між дітьми? І самими азартними вболівальниками стануть їх батьки?
Любить тварин і вони вам дадуть відповідь взаємністю!
 
Список використаних джерел:
1. Конституція України: Прийнята на п’ятій сесії Верховної Ради України 28 червня 1996 р. – К., 1996. – 111 с.
    Кримінальний кодекс України від 05.04.2001 № 2341-III // Відомості Верховної Ради України. – 2001.   25-26– ст.131 стаття 299.
2. Про захист тварин від жорстокого поводження: Закон України від 21.02.2006 № 3447-IV // Відомості Верховної ради України. – 2006. – № 27. – ст. 230.
3. Європейська конвенція про захист домашніх тварин № 125 від 13 листопада 1987 р. // Офіційний вісник України від 01.11.2013. – 2013. – № 82. – стор. 13. – стаття 3020.
4. Борейко В.Е. Этика и практика охраны биоразнообрази / В.Е. Борейко. – К.: КЭКЦ, 2008. – 360 с.
5. Коржанський М.Й. Науковий коментар Кримінального кодексу України / М.Й.Коржанський. – К.: Атіка, Академія, Ельга-Н, 2001. – 656 с. {jcomments on}
 
 

-
English French German Polish Romanian Russian Ukrainian
2022
July
MoTuWeThFrSaSu
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Національний розвиток держави і права повинен ґрунтуватися, у першу чергу, на:
 
На Вашу думку чи забезпечують реалізацію принципу верховенства права законодавчі реформи 2020 року?
 

Наші видання

Збірник матеріалів конференції(17.05.2012 року)
Система Orphus
Повну відповідальність за зміст опублікованих тез доповідей несуть автори, рецензенти та структурні підрозділи вищих навчальних закладів та наукових установ, які рекомендували їх до друку.

Лічильники і логотипи

Актуальна Юриспруденція