... Успіх вимірюється не тим наскільки високо ви вилізли, а тим, скільки ви з собою принесли (У.Роуз) ...

Головне меню

Науково-практична Інтернет-конференція 29.05.2014 - Секція №2
Сучасний стан навколишнього середовища, яке все більше забруднюється в наслідок екологічних катастроф, хвилює сьогодні світову прогресивну громадськість і вимагає комплексного підходу до вивчення проблем, що стосуються сфери буття людини. 
В юридичній літературі сталою є точка зору що форми діяльності суб’єктів адміністративного права, поділяються на: 1) видання адміністративних актів: а) видання підзаконних нормативно-правових актів; б) видання індивідуальних адміністративних актів; 2)укладення адміністративних договорів; 3) вчинення інших юридично значущих адміністративних дій; 4) здійснення матеріально-технічних операцій [8, c. 227]. Зазначений підхід є придатним і для відносин в аналізованій сфері.
Видання підзаконних нормативно-правових актів це – це правотворчий напрямок діяльності публічної адміністрації, яка здійснює адміністративно-правове регулювання використання природних ресурсів, що передбачає розпорядчу діяльність, спрямовану на виконання законів шляхом розробки та встановлення підзаконних правил загального характеру. Наприклад у відповідності до Наказу Міністерство екології та природних ресурсів України від 21 жовтня 2013 р. № 431, контроль за додержанням суб’єктами господарювання Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва особливо небезпечних хімічних речовин здійснює Мінприроди України у межах своїх повноважень шляхом проведення планових і позапланових перевірок. Тим самим, розвинув положення ст. 6 Закону України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності», що дало можливість її конкретизувати до потреб правозастосування.
Крім того, в аналізованій нами сфері підзаконні нормативно-правові акти видаються численними суб’єктами публічної адміністрації: Укази Президента України – нормативно-правові акти глави держави, видані на основі та на виконання Конституції й законів України, Постанови Кабінету Міністрів України – нормативно-правові акти вищого органу виконавчої влади, які ухвалюються в колегіальному порядку з важливих питань державного управління, видані на основі та на виконання Конституції й законів України; постанови, центральних органів виконавчої влади –нормативно-правові акти, видані з метою забезпечення реалізації державної політики у визначеній сфері на основі та на виконання Конституції і законів України, наказів відповідного міністра Кабінету Міністрів України;, місцевих державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування загального характеру – нормативно-правові акти публічного управління, прийняті в межах їх повноважень, на основі та на виконання Конституції й законів України, постанов Кабінету Міністрів України; накази керівників центральних органів виконавчої влади, установ організацій та підприємств загального характеру – нормативно-правові акти, підписані компетентною посадовою особою, які на основі та на виконання Конституції і законів України, постанов Кабінету Міністрів України деталізують правові норми. Наказами можуть затверджуватися положення, інструкції, правила та ін. Наприклад, Наказом Міністерство палива та енергетики України від 19 січня 2004 р. № 26 затверджена «Інструкція про порядок складання акта екологічної, аварійної та технологічної броні електропостачання споживача».
Отже, видання підзаконних нормативно-правових актів у сфері регулювання використання природних ресурсів – це правотворчий напрямок діяльності публічної адміністрації, яка здійснює адміністративно-правове регулювання використання природних ресурсів, що передбачає розпорядчу діяльність, спрямовану на виконання законів шляхом розробки та встановлення підзаконних правил загального характеру з метою забезпечення раціонального і ефективного використання природних ресурсів.
 
Список використаних джерел:
1. Адміністративне право України: [підручник] / [О.М. Бандурка, К.Л. Бугайчук, А.А.Гуменюк, Г.В. Джагупов та ін. ]; за ред. О.М. Бандурки. – Х.: Вид-во Національного університету внутрішніх справ, 2004. – 432 с.
2. Адміністративне право України: [підручник] / [Ю.П. Битяк, В.В. Богуцький та ін.]; заред. Ю.П. Битяка. – Х.: Право, 2001. – 5284 с.
3. Про затвердження Порядку контролю за додержанням Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва особливо небезпечних хімічних речовин (згідно з переліком, який визначається Кабінетом Міністрів України): наказ Міністерство екології та природних ресурсів України від 21 жовтня 2013 р. № 431 // Офіційний вісник України від 12.11.2013, № 85, стор. 198.
4. Про затвердження Інструкції про порядок складання акта екологічної, аварійної та технологічної броні електропостачання споживача: Наказ Міністерство палива та енергетики України від 19 січня 2004 р. № 26 // Офіційний вісник України від 20.02.2004, № 5, стор. 236.
5. Про призначення відповідальної особи (Focal Point) з питань впровадження конвенції про доступ до інформації, участь громадськості в прийнятті рішень і доступ до правосуддя з питань, що стосуються навколишнього середовища (Орхуської конфенції): наказ Міністерства екології та природних ресурсів України від 24 січня 2014 р. № 16: [Електронний ресурс] // Національний природний парк. – 2014. – Режим доступу: http://www.menr.gov.ua/
6. Про затвердження Технічного регламенту з екологічного маркування: Постанова Кабінету Міністрів України від 18 травня 2011 р. № 52 // Офіційний вісник України від 03.06.2011, стор. 131, стаття 1599. {jcomments on}
 
 

-
English French German Polish Romanian Russian Ukrainian
2022
January
MoTuWeThFrSaSu
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      
Національний розвиток держави і права повинен ґрунтуватися, у першу чергу, на:
 
На Вашу думку чи забезпечують реалізацію принципу верховенства права законодавчі реформи 2020 року?
 

Наші видання

Збірник матеріалів конференції(17.05.2012 року)
Система Orphus
Повну відповідальність за зміст опублікованих тез доповідей несуть автори, рецензенти та структурні підрозділи вищих навчальних закладів та наукових установ, які рекомендували їх до друку.

Лічильники і логотипи

Актуальна Юриспруденція